Ne-am mutat pe www.fly-net.forumz.ro
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Ne-am mutat pe www.fly-net.forumz.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 BruSh si BackGround

In jos 
AutorMesaj
puRplE
Admin
puRplE


Mesaje : 36
Data de înscriere : 02/09/2008

BruSh si BackGround Empty
MesajSubiect: BruSh si BackGround   BruSh si BackGround I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 8:12 pm

Sursa BladeDesign.xhost.ro
Mai intai, ptr acest tutorial ne trebuie cateva grunge brushes, gasiti destul de multe aici

1.Deschidem un nou fisier de 400x100 px cu background transparent.Resetati culorile apasand D pe tastatura.

2.Filter>Render>Clouds.Puteti sa faceti acest pas de mai multe ori pana cand obtineti o imagine mai deschisa.Dupa ce ati facut asta redenumiti layer-ul Clouds.Uitati ce mi-a iesit pana acum

BruSh si BackGround Grunge1

3.Acum creati un nou layer pe care il denumiti Brushes si incepeti sa adaugati cateva brushes.Dupa ce ati facut asta setati blending mode-ul la Soft Light.

BruSh si BackGround Grunge2
4.Mai creati un layer Brushes2, adaugati brushes si setati blending-ul la Soft Light si opacity la 75 %.

5.Repetati pasul 4 numai ca acum setati opacity la 50%

6.Inca un layer de brushes si setati opacity 25%, nu uitati Blending Mode este Soft Light.

Acum aveti 4 layere de brushes si clouds la sfarsit.Ar trebui sa arate asa
BruSh si BackGround Grunge3
.E timpul sa adaugam ceva culoare:creati un nou layer si umpleti-l cu culoarea preferata.Setati Blending Mode la Soft Light si opacity la 75%(optional) si ar trebui sa iasa o culoare mijto.

Asta a fost tot, uitati rezultatul final, puteti sa folositi aceasta ca un background ptr o semnatura sau orice altceva.

Uitati si rezultatul !
BruSh si BackGround Grunge4
Sus In jos
https://purple.forumgratuit.ro
 
BruSh si BackGround
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ne-am mutat pe www.fly-net.forumz.ro :: Efecte De Imagine & tEXt :: Efecte Text-
Mergi direct la: