Ne-am mutat pe www.fly-net.forumz.ro
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Ne-am mutat pe www.fly-net.forumz.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Poza Cu fum

In jos 
AutorMesaj
puRplE
Admin
puRplE


Mesaje : 36
Data de înscriere : 02/09/2008

Poza Cu fum Empty
MesajSubiect: Poza Cu fum   Poza Cu fum I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 7:40 pm

Tutorial By www.Photoshop1.tk
Intai de toate avem nevoie de doua imagini, una care contine fumul (ceata, aburi, etc.) si cealalta care este imaginea careia ii aplicam efectul. Preferabil sa aiba aceleasi dimensiuni.
Poza Cu fum 01
Poza Cu fum 02
Efectuam drag and drop tinand tasta Shift apasata. Acest lucru ne va asigura ca ambele layer-e sunt perfect centrate. Urmatorul pas este sa eliminam culoarea din layer-ul care contine fumul Image - Adjustments - Desaturate sau Ctrl + Shift + U.
Poza Cu fum 03
In acelasi layer care contine fumul, alegem Blending Screen si apasam Ctrl + L pentru a activa fereastra Levels. Modificati slider-ele pana cand obtineti un efect care va place.
Poza Cu fum 04
Optional puteti adauga un Layer Mask layer-ului care contine fumul si picta cu Brush Tool in Layer Mask folosind culoarea neagra pentru a da senzatia ca fumul se afla in spatele subiectului.
Poza Cu fum 05
Rezultatul FINAL :
Poza Cu fum 06
Sus In jos
https://purple.forumgratuit.ro
 
Poza Cu fum
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ne-am mutat pe www.fly-net.forumz.ro :: Efecte De Imagine & tEXt :: Efecte Imagine-
Mergi direct la: