Ne-am mutat pe www.fly-net.forumz.ro
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Ne-am mutat pe www.fly-net.forumz.ro
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 gradient scan efect

In jos 
AutorMesaj
puRplE
Admin
puRplE


Mesaje : 36
Data de înscriere : 02/09/2008

gradient scan efect Empty
MesajSubiect: gradient scan efect   gradient scan efect I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 1:50 pm

Sursa WarSn.net
1) Deschideti o imagine oarecare.
2) Selectati Type Tool (T) si scrieti un text
gradient scan efect Tut1sj9
3) Creati un layer nou (Ctrl+Shift+N), apoi folosind Rectangular Marque Tool, faceti o selectie, ca in imaginea de mai jos.
gradient scan efect Tut2qk5
4) Puneti culoarea principala negru, apoi selectati Gradient Tool si puneti setarile din imaginea de mai jos.
gradient scan efect Textanimat005tm0
5) Acum trasati un gradient din dreapta spre stanga ( tineti apasat Shift pentru a duce o linie dreapta ).
gradient scan efect Tut5qh6
6) Apasati Ctrl+X pentru a decupa selectia.
7) Apasati Ctrl+Click pe imaginea corespunzatoare layerului text pentru a selecta textul.
8 ) Mergeti la Select > Modify > Expand, si puneti valoarea 1 px.
9) Avand layerul text selectat, apasati Ctrl+Shift+V pentru a lipi gradientul.
10) Selectati Move Tool (V), si mutati gradientul inainte de text, astfel incat sa nu fie vizibil deloc.
11) Acum vom realiza anim
atia.
* Daca folositi versiunea Photoshop CS2, mergeti la Window > Animation
* Daca folositi alta versiune de Photoshop CS, mergeti la File > Edit in Image Ready, si deschideti fereastra Animation
12) Dati click pe sageata din dreapta sus a ferestrei Animation, apoi selectati New Frame.
gradient scan efect Tut7qp0
13) Selectati din nou Move Tool (V), si mutati gradientul pe orizontala in partea cealalta a textului, astfel incat sa nu fie vizibil deloc.
*ceea ce am facut pana acum a fost sa realizam punctul initial si cel final al animatiei.
14) In continuare vom folosi Tween Animation Frames*. Dati click pe butonul selectat mai jos
gradient scan efect Tut8kr8
* aceasta unealta va realiza cate frame-uri dorim intre pozitia initiala si cea finala a animatiei
15) Puneti setarile din imaginea urmatoare
gradient scan efect Tut9py9
REZULTATUL FINAL :
gradient scan efect Warsnnetah1
CAM ATAT BAFTA Wink
Sus In jos
https://purple.forumgratuit.ro
 
gradient scan efect
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Efect RefLexiE
» Efect Creion Imagin
» Efect de Fulger pe Text
» Efect text simplu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ne-am mutat pe www.fly-net.forumz.ro :: Efecte De Imagine & tEXt :: Efecte Text-
Mergi direct la: